Yapısal Kablolama Sistemleri

Doen Teknoloji gerekli yapısal kablolama hizmetleri konusunda müşterilerine keşif , analiz, uyarlama, kurulum, yenileme ve bakım servisleri sunmaktadır. Yapısal kablolama sistemi bir binanın tüm kontrol ve haberleşme sinyallerinin analog ve dijital olarak iletişimi için gereklidir.Data ve network altyapıları yeterli test ve plan yapılmadan oluşturulan kurulumlar, daha sonradan büyük problemler yaşayabilmektedir. Kablolama altyapınız uzun vadede ihtiyaçlarınıza karşılık verecek şekilde tasarlanmalıdır. Mevcut ve yeni bilgisayar ağınızın yapısal kablolama altyapı keşfi için bizimle iletişime geçmenizden kıvanç duyarız.

YAPISAL KABLOLAMAYI NASIL YAPMALIYIZ

  1. Kablolama: Yapısal kablolama yapılırken kullanılan kablolar ve kanallar uzunluk limitlerine, bağlantı ve bükümlere, data kablolarının enerji hatları yanından geçmemesine, olası yangın tehlikesi için önlemler alınmasına ve kabloların ezilmemesi gibi faktörlere dikkat edilerek kablolama yapılmalıdır. 
  2. Sonlandırma: Kullanılan konnektörler, data prizleri standartlara uygun olmalıdır. Sonlandırma işlemi sırasında yapılan işlemler ileride doğabilecek problemlere neden olmamalıdır. Ayrıca kablo konnektör kayıplarının en az olması için gereken bağlantı şekil uygulanmalıdır. 
  3. Topraklama: Kurulan sistemin dış manyetik alanlardan etkilenmemesi için topraklama gerekli standartlarda yapılmalıdır. Eğer STP kablo kullanıyorsa STP dağıtım panelleri direkt topraklanmalıdır. 
  4. Etiketleme: Dağıtım panelleri, kablolar ve prizler etiketlenerek ağın topolojisi oluşturulmalıdır. 
  5. Onay Testi: Tüm kablolama işlemi bittikten sonra test cihazları ile EIA/TIA standart uyum testleri yapılmalıdır. Tüm uçlar tek tek karakteristik değerleri belirlenmeli ve uymayan uçlar tekrar incelenerek standartlara uygun duruma getirilmelidir
Yapısal Kablolama Sistemleri